Angielski taki popularny

Oczywiście zaraz za chińskim i hiszpańskim. Czasem zastanawiam się, dlaczego ludzie ni mówią po hiszpańsku w stosunkach międzynarodowych, przecież to taki łatwy język… No, ale pewnie chodzi o polityczną dominację Stanów Zjednoczonych itp. Angielski jest bardzo popularny też za sprawą kultury, która do nas przychodzi. Wystarczy włączyć MTV, albo inny popularny kanał telewizyjny, żeby się o tym przekonać. Tak samo jest w Internecie. Dlatego wiele osób, nawet jeśli nigdy się nie uczyło tego języka, zna go biernie.

Bycie tłumaczem jest ciekawe. Język stale się rozwija, co i rusz spotykam nowe zwroty i muszę się głowić nad ich odpowiednikami w języku polskim. Żeby być dobrym tłumaczem, trzeba znać doskonale i język polski, i angielski. Jeśli chodzi o tłumaczenia z angielskiego Poznań jest dobrym miejscem, żeby się szkolić. Jest tu wielu obcokrajowców, którzy potrzebują takich tłumaczeń, wielu biznesmenów. I nie ma aż takiej konkurencji jak w stolicy czy Krakowie. Same tłumaczenia prac to już niezły zarobek, nie mówiąc o tłumaczeniach ze słuchu.

Wczoraj na przykład udało mi się sporo zarobić w dwie godziny tylko dlatego, że sprawdziłem dziewczynie pracę magisterską, którą musiała przetłumaczyć z angielskiego na polski. Jest Francuzką, która na studia przeprowadziła się do Polski, bo akurat tak wypadło. Takich osób jak ona pojawia się coraz więcej i warto mieć to na uwadze, bo stanowią oni dobra grupę docelową. Zazwyczaj są bezproblemowi i zgadzają się na stawki, które im podaję. Są też uczciwi.

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Używamy Gravatara w komentarzach - zdobądź swój własny!

XHTML: Możesz użyć następujące tagi: <a href=""> <b> <blockquote> <code> <em> <i> <strike> <strong>